село Вишків

На 40-му кілометрі автотраси Долина-Хуст, у мальовничому куточку посеред Карпат, у південно-західній частині Долинщини розташувалося гірське село Вишків.

Засноване в середині ХІІІ століття, свою назву поселення пов'язує з такою легендою. Першими його жителями були втікачі від татаро-монгольської навали. В одній такі сім'ї, батько вирішив розділити освоєну ним землю між двома дорослими синами. На межі забив ків (так горяни називають кіл). Та молодшому синові дістався гірший шмат поля і він, розсердившись, убив брата. Батько прогнав убивцю, а старшого сина звелів поховати на «виші» (високій горі) і на могилі забити той «ків» розбрату. Щодня згорьований батько ходив на виш до кола, і на згадку про цю трагедію люди назвали своє поселення Вишків.

Займаючи стратегічне розташування серед Карпатських гір, на межі трьох областей, Вишків став ареною кровопролитних боїв між австрійським і російським військами у Першу світову війну. Свідченням цього на перевалі є військовий цвинтар, де поховані жертви цієї війни.

Через село протікає річка Мізунка, яка бере початок на його околиці.

У межах села виявлено залишки городища ХІІ-ХІІІ століть, що є пам'яткою старовини.

На пам'ять загиблих на фронтах Другої світової війни у селі встановлено обеліск.

Село займає площу 40 квадратних кілометрів і розкинулось на 8-ми кілометрах вздовж річки Мізунки.

У 1959 році була збудована нова Вишківська школа, у 1975 році – село газифіковано, в 1979 році збудовано великий торговий комплекс, у 1980 році – введено в дію новий адміністративний будинок. У 1992 році на місці зруйнованому більшовиками було зведено нову церкву Покрови Пресвятої Богородиці. 1 вересня 2010 року урочисто відкрито І чергу нового приміщення Вишківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.