селище Вигода

Селище Вигода – наймолодше поселення Долинщини засноване у 1883 році на землях старовинного села Пациків. Саме тоді було завершене будівництво 12 км відтиску залізниці з Долини до підприємства барона Поппера, а також відкрито приміщення станції під вивіскою «Вигода».

Після воєнної розрухи, у Вигоді починає господарювати англійський капітал – фірма «Карпатське лісове товариство», що входило до англійського концерну.

Селище Вигода розташоване на відстані 7 км від районного центру.

У 1944 році була заснована середня українська школа. Нове її приміщення було збудоване у 1967 році, добудоване у 1978 році. Гордістю вигодян є музична школа, яка заснована у 1958 році. У 1970 році за кошти лісокомбінату збудовано Будинок культури із залом на 400 глядачів, який і сьогодні є центром культурного життя вигодян. Хор «Прикарпатські самоцвіти» під керівництвом заслуженого працівника культури України Мирона Андрусіва ось уже четвертий десяток років підтверджує звання народного.

Найстарішим пам»ятником селища є Хрест, встановлений на пам’ять про скасування панщини у 1848 році. У парку є братська могила воїнів Червоної армії, які полягли за визволення селища й околиць від фашистів.

У центрі селища споруджено обеліск на пам’ять про жителів селища, які загинули на фронтах Другої світової війни.