село Старий Мізунь

Село Старий Мізунь лежить у долині річки Мізунки за 9 км від районного центру і майже впритул підступає до річки Свіча на сході, за якою починається селище Вигода.

За переказами село було засноване ще до Київської Русі як залоза від нападу кочівників і звалося Старе Село. Пізніше сюди був присланий посадник князя Володимира Великого на прізвище Мізинь і село стало називатися Старе село Мізиня.

Село багате своїми культурними традиціями і видатними людьми. Уже в 1914 році тут була чотирикласна українська школа. У селі є гарна мурована церква Воздвиження Чесного Хреста, яку збудовано в 1886 році. В 2005 році громадою УГКЦ збудовано нову церкву недалеко від діючої.

У серпні 1941 року біля колишньої лісничівки було насипано символічну могилу «Борцям за волю України». Та у 1946 році більшовики її знищили. У 1990 році громада відновила пам'ятку. Відновлено також пам'ятний знак на честь скасування кріпосного права в 1848 році.

У 1967 році в селі встановлено обеліск загиблим воїнам у роки Другої світової війни, пам'ятний знак на території школи загиблим у роки репресій на Україні, стелла вихідцю з с.Старий Мізунь В.М.Верховинцю.