село Кропивник

Село розташоване за 12 км від районного центру м.Долини. Перша документальна згадка про Кропивник відноситься до 1399 року.

Відомо, що Долинщину неодноразово плюндрували турки і татари. Зокрема, в 1594 році 40-тисячна армія бусурманів повністю спалила Долину і навколишні села. Існує версія, що і Кропивник був спалений, а вцілівші жителі втекли у гори, де заснували нове поселення. Адже у наступних згадках Кропивник іменується як прилісок Мізуня. Власне, коли на горі між Мізунем і Кропивником був збудований монастир, який діяв з 1711 по 1765 рр., виник монастирський присілок. Заселення села Кропивник від Мізунського монастиря підтверджується історичними документами.

У 1832 році в Кропивнику вже була своя церква Святого Миколая, а в 1912 році – однокласова школа. У 1918 році школа стала двокласовою.

У 1989 році було створено осередок товариства української мови ім.Тараса Шевченка, а згодом – осередок Руху. Було відновлено стрілецьку могилу, а також впорядковано місце поховання воїнів УПА.

У 2005 році в селі відкрито пам'ятник «Борцям за волю України». У 2006 році освячено та відкрито другу церкву УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці .