Актуальні новини

Розпочав та провів четверту сесію селищний голова Микола Мацалак. Окрім депутатів Вигодської селищної ради, участь у засіданні взяли доповідачі з ключових питань порядку денного та помічники-консультанти селищних депутатів.
 

Селищний голова Микола Мацалак провів робочу нараду з заступником голови, секретарем ради, керуючою справами виконавчого комітету, керівниками відділів, секторів та комунальних установ Вигодської селищної ради.

Є дві згадки про заснування села Шевченкове 1469 рік та 1515 рік. Від самого початку заснування було економічно розвинутим районом, на території якого діяли: фабрики, гамарні та водяні млини. Місцеві жителі завжди були працьовитими і дружелюбними. Село, яке подарувало світу Василя Тисяка і Климентину Попович, які залишили великий слід у історії. В 1868 році — побудовано фабрику сільськогосподарських знарядь праці, власником якої був єврей Готліб і яка існувала до 1930 року. Активно видобували залізну руду. У присілку Жакля діяла гамарня, де виготовляли залізні машини-січкарні. Якщо порівнювати статистичні дані 1857 та 1939 років. Можна побачити, що кількість населення збільшилась з 1966 до 2910 тисяч жителів, що свідчить про постійний розвиток села. У туристичному путівнику(1937 рік), село Велдіж було одним із пріоритетів для відвідування туристами, через багатий ліс (дерева, гриби, ягоди, звірі), велику кількість будиночків для проживання на літній сезон, літні купання у річці Свіча і підкорення Карпатських вершин, якими оточений Велдіж «Велика діжа», власне від чого й пішла назва.

unnamed 1

Про скликання четвертої сесії
Вигодської селищної ради

 

Стратегія розвитку громади є живим документом, до якого можуть (і повинні) вноситися зміни, що виникають із розвитком суспільства та зміни економічного та політичного клімату у країні. З метою розробки Стратегії, яка відповідає всім потребам нашої громади, минулої п’ятниці відбулось чергове засідання робочої групи з розробки даного документу.

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей 5 лютого під головуванням заступника голови селищної ради Василя Федірківа відбулося чергове  засідання комісії з питань захисту прав дитини, в якому взяли участь керуюча справами виконавчого комітету Іванна Вертепна, завідувач сектору у справах дітей Тетяна Фендик, працівники виконавчого апарату ради та дотичні до охорони дитинства установи.

На комісії розглядались два питання порядку денного: 

- Про надання дозволу на укладення договору дарування будинку, право користування яким мають малолітні діти;

- Про надання висновку щодо можливості (доцільності) виселення малолітніх дітей.

Із питань, винесених на розгляд комісії, прийнято рішення, виконання яких  спрямовано  на захист прав та інтересів дітей. Зокрема, перше питання порядку денного членами комісії підтримано, а по другому питанні зроблено висновок, за яким виселення малолітніх дітей вважається недоцільним.

По завершенню комісії головуючий підбив підсумки її роботи та подякував членам комісії за співпрацю у сфері соціально-правового захисту дітей.

600A1DD9 6A6B 497B B5AC AA07D2F02026

1941B2D7 EE39 4254 A49E 9CA181FCFBA7

B8DE3E14 0C6A 4C59 BC1E 9441EC803579

29-30 січня 1918 року під залізничною станцією Крути (Чернігівська область) відбувся бій за Україну. 520 козаків і студентів, маючи 16 кулеметів і 1 гармату стримували 4-тисячний підрозділ Червоної армії. 30 січня молоді українські добровольці відступили, але дали час підтягнути резерви для оборони Києва.

ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» є законослухняною компанією іна виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2021 №25 здійснюватиме постачання природного газу з 1 лютого 2021 року за ціною 6,99 грн/м³ з урахуванням ПДВ, що дорівнює 0,6598 грн/кВт*год (на основі даних про значення вищої теплоти згорання за період з 1 по 25 число місяця, отриманих від Оператора ГРМ).

Віколомний Акт Злуки – об’єднання в єдину соборну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки було проголошено 22 січня 1919 року. Цей день увійшов як велике державне свято – День Соборності України, і відзначають його з 1999 року.

 

Відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України  від 10 липня 2019р. № 691 «Про реалізацію експерементального проекту  щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», рік тому було запущено єМалятко – першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй,  батьки,  новонароджених  дітей за однією заявою  можуть отримати  одночасно до державних послуг  від різних органів влади.